Żele i lubrykanty. Rodzaje

Żele i lubrykanty można znaleźć w ofercie każdego sklepu erotycznego, drogerii a nawet apteki. Jakie są rodzaje tych wspomagaczy, jakie pełnią funkcje i jak wybrać odpowiedni dla siebie lubrykant? Przekonajcie się sami!

Żel czy lubrykant w seksie waginalnym

Podczas seksu waginalnego nie zawsze w pochwie występuje wystarczające nawilżenie. Jego brak może powodować bardzo poważne otarcia, nie mówiąc już o braku przyjemności dla kobiety, która odczuwa dyskomfort. Zwłaszcza w drugiej fazie cyklu, podczas długotrwałego stopsowania antykoncepcji hormonalnej, czy leczenia niektórymi substancjami. Również po menopauzie pochwa może nie wydzielać wystarczającej ilości śluzu, aby stosunek był przyjemny. W tej sytuacji warto sięgnąć po żel lub lubrykant.

Rodzaje żeli i lubrykantów

Można wyróżnić dwa główne rodzaje lubrykantów do seksu waginalnego.

Lubrykanty na bazie silikonu

Lubrykanty na bazie silikonu dłużej wchłaniają się i wysychają przez co zapewniają dłużej nawilżenie. Nie można ich stosować jednak w przypadku antykoncepcji mechanicznej w postaci prezerwatyw. Również nie są zalecane do używania razem z zabawkami erotycznymi wykonanymi z silikonu czy innych materiałów o podobnej strukturze.

Lubrykanty na bazie wody

Lubrykanty na bazie wody uczulają rzadziej niż tych na bazie silikonu. Szybciej jednak wysychają. Można je również w przeciwieństwie do tych z silikonem używać do zabawek erotycznych, gdyż nie uszkodzą struktury. Lubrykanty an bazie wody najbardziej przypominają naturalne nawilżenie pochwy i są najbardziej neutralne dla jej środowiska. W przypadku osób ze skłonnością do alergii czy infekcji lepiej wybierać te naturalne, bez zapachów.

Żele analne

oprócz lubrykantów do seksu waginalnego możemy kupić te do seksu analnego. Ich skład jest nieco inny. W ich przypadku również występują te na bazie wody i innych substancji. Warto sprawdzić czy są bezpieczne dla prezerwatyw. Czy nie uszkadzają ich.

Żele oralne

Oprócz żeli analnych i waginalnych można zaleźć również te, które możemy jeść bez ryzyka. Są idealne do zabaw oralnych.

Żele i lubrykanty znajdziecie na stronie Krainy Doznań, pod adresem https://kraina-doznan.pl/zele-i-lubrykanty,c80.html