Odzież kosmetyczna polska czy z importu?

Odzież kosmetyczna spełnia wiele ważnych funkcji. Nie chodzi tylko o ujednolicenie wyglądu pracowników, przede wszystkim o ich bezpieczeństwo, ale też komfort klienta spa, czy też salonu. Jaką odzież kosmetyczną wybrać? Czy warto kupować na zagranicznych portalach aukcyjnych, bądź w hurtowniach importujących, takie uniformy np. z Chin?

Czym jest odzież kosmetyczna i jakie funkcje powinna spełniać?

Na początek warto przypomnieć, co to jest odzież kosmetyczna i jakie naczelne funkcje powinna spełniać, żeby przejść do istoty naszego artykułu.

Odzież kosmetyczna – definicja

Odzież kosmetyczna to rodzaj odzieży, który wykorzystywany jest w salonach kosmetycznych, spa, gabinetach odnowy biologicznej, salonach masażu i innych tego typu placówkach, których świadczone usługi wiążą się z kontaktem z ciałem klienta, czy to podczas manicureu, czy też masażu. Taka odzież wykonana jest najczęściej z elanobawełny czyli połączenia elanu i bawełny.

Funkcje odzieży kosmetycznej

Odzież kosmetyczna ma chronić ciało zarówno osoby wykonującej zabieg, jak i klienta. Odzież kosmetyczna ma być higieniczna i schludna, dająca poczucie bezpieczeństwa i profesjonalizmu.

Odzież kosmetyczna z importu

Mówiąc o każdym przedmiocie, nawet zwykłej odzież musimy mieć świadomość, że podróżuje ona niejednokrotnie przez połowę globu. Nie wiemy w jakich warunkach jest transportowana, ani jakie wcześniej warunki i standardy panowały w fabryce, gdzie ją tworzono. Ponadto odzież jest niejednokrotnie zabezpieczana przed szczurami i innymi gryzoniami, a także pleśniami, poprzez silne substancje drażniące, które nie powinny mieć kontaktu ze skórą, a nawet po wielokrotnym wypraniu nie mamy gwarancji, że pozbyliśmy się ich.

Wszystko to sprawia, że bardzo ryzykowne jest kupowanie odzieży kosmetycznej, która przecież musi być wolna od wszelkich zanieczyszczeń, bo od tego zależy zachowanie standardów higienicznych podczas zabiegów kosmetycznych i innych.

Odzież kosmetyczna z Polski

Odzież kosmetyczna z Polski jest jedynym słusznym wyborem. Kupując taką odzież mamy pewność zachowania odpowiednich standardów, znamy też nasze rodzime instytucje certyfikujące, więc mamy gwarancję autentyczności certyfikatów, którymi szczyci się firma.