Skarpety kompresyjne dla lekarzy. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

Skarpety kompresyjne to wynalazek znany od wielu. Jednakże od niedawna producenci odzieży medycznej stworzyli własne nietuzinkowe kolekcje kolorowych skarpet uciskowych dedykowane lekarzom i pielęgniarkom. Czy warto w nie zainwestować?

Kompresja jest metodą znaną od wielu lat flebologom, od kilku lat także sportowcom. Ma ona za zadanie poprawić krążenie żylne, a także poprawić wydolność układu sercowo naczyniowego. Lekarzom w czasie dyżurów jednak na poprawianiu wydolności podczas uprawiania wyczynowo sportów nie zależy. Po co wobec tego mają nosić skarpety kompresyjne? Spieszymy z odpowiedzią!

Skarpety kompresyjne – zalety dla lekarzy i pielęgniarzy

Aby zacząć rozprawiać się na temat zalet skarpet kompresyjnych, należy wcześniej podkreślić kilka elementów charakterystycznych dla warunków, w jakim pracuje personel medyczny.
Szczególnie w szpitalach publicznych lekarze do czynienia mają z wielogodzinnymi dyżurami, podczas których większość czynności wykonywana jest przez nich w pozycji stojącej. To z kolei wpływa na opuchliznę nóg, uczucie ciężkości i obolałe stopy. Antidotum na to mogą być skarpety kompresyjne.

Rodzaje skarpet kompresyjnych:

  • medyczne,
  • sportowe,
  • klasyczne.

Skarpety kompresyjne noszone są często ze względów medycznych wynikających z zaleceń lekarza. Nie są to jednak jedyne wskazania. Po sportowe skarpety medyczne sięgają biegacze, zwłaszcza długodystansowi. Skarpety różnią się między sobą materiałem wykonania, a także stopniem ucisku. Te klasyczne oferowane przez producentów odzieży medycznej mają także niski stopień ucisku, chcąc wykorzystywać te z wysokim (specjalistyczne) warto skonsultować to z lekarzem.

Kolorowe skarpety kompresyjne dla lekarzy

Skarpety kompresyjne są także doskonałym rozwiązaniem, uzupełniającym medyczny look. Moda na nietuzinkowe wzory skarpet zagościła oprócz mody ulicznej także w modzie medycznej. Ciekawe propozycje od zagranicznych producentów można znaleźć na stronie https://meditrendy.pl/pl/c/Skarpety-kompresyjne/191